Doskonały biohumus

Biohumus jest to kompost

Biohumus to inaczej rzecz nazywając wernikompost. Jest to doskonały nawóz pochodzenia całkiem naturalnego. Stosuje się go w ogrodach oraz na działkach. Tworzy go dżdżownica kompostowa. Biohumus to doskonały produkt, który warto stosować, ponieważ działa dobrze oraz bardzo skutecznie. Powstaje on jako efekt trawienia różnych odpadów przez dżdżownice kalifornijskie. Dzięki temu w tym kompoście sa mikroorganizmy działające efektywnie i korzystnie na rośliny. Dlatego biohumus jest wart zakupu i stosowania w ogrodach i ogródkach. 

Taki biohumus to podstawa

Można kupić dżdżownice kalifornijskie i samodzielnie produkować własny biohumus. Można też kupić gotowy w sklepach ogrodniczych i regularnie go stosować. Ma on wartość nawozową, posiada związki mineralne oraz odżywcze. Przeciwdziała też szkodom powodowanym przez choroby i szkodniki. Biohumus to najlepszy nawóz dostępny na polskim rynku. Rośliny wchłaniają go doskonale. Dzięki niemu otrzymuje się zdrową żywność, która nie ma zanieczyszczeń i nie jest w żaden sposób zanieczyszczona. Rośliny hodowane na biohumusie nie mają w sobie metali ciężkich oraz azotanów. Biohumus jest żywym nawozem, posiada substancje odżywcze, nie można go przedawkować. Prawdziwy biohumus jest naturalny, można zasilać nim wszelkie rośliny ogrodowe, doniczkowe, ozdobne, owocowe oraz warzywne. Rozcieńcza się go wodą i podlewa się nim rośliny.  Dawkuje się go w proporcjach 1:10. Podlewać można też biohumusem bez rozcieńczenia, jednak stosując pewne zasady ostrożności, nie więcej niż 150 ml na roślinę. Poza tym produkt ten nie jest drogi, co też ma duże znaczenie. Stosuje się go na uprawach ekologicznych wszelkiego rodzaju. 

Jak stosować biohumus?

Do roślin doniczkowych dodaje się 2-4 nakrętki tego preparatu rozcieńczone w 1 litrze wody. Od lutego do września rośliny nawozi się przy każdym podlewaniu.

Rośliny ogrodowe podlewa się roztworem raz w tygodniu od maja do sierpnia. Stosuje się go w proporcji 4 nakrętki nawozu na 1 litr wody. Nie wolno ich łączyć z innymi środkami służącymi do ochrony roślin. 

Podsumowując, taki biohumus to doskonały preparat, pomocny i dobrze stosowany na co dzień. Jakość jest wysoka, a niejedna osoba korzysta z takiego preparatu bardzo chętnie.